Co je minerální neboli izolační vata

Minerální neboli izolační vata patří do kategorie izolačních materiálů, ve kterých však díky svým vlastnostem vyniká. Mezi lidmi jsou rozšířené také názvy zateplovací vata, minerální vlna nebo foukaná izolace. Stále se však jedná o izolační vatu, kterou můžete použít k izolaci půdy, podkroví, střechy, stropu nebo podlahy (jako tepelnou i zvukovou izolaci).

Izolační vata

Izolační vata

Mezi hlavní benefity minerální vaty patří:

  • Tepelná izolace,
  • protipožární izolace a
  • zvuková izolace.

Výhody foukané izolační vaty

Další velkou výhodou minerální neboli izolační vaty oproti polystyrenu je, že minerální vata umožňuje Vaší stavbě dýchat.

Izolační vata - půda

Izolační vata – aplikace na půdě

Na trhu je také dostupná (a pravděpodobně i známější) minerální vata v celku. Ta má nevýhodu, že časem sléhá a napadají ji škůdci. Díky tomu, že se pokládá po poměrně velkých částech, je problematické perfektně zaizolovat nedostupná nebo nerovná místa. Foukaná minerální vata tyto nedostatky řeší. Dokonale zaplní všechny prostory, dutiny a škvíry, bez vzniku tepelných mostů.

Další výhody minerální, izolační vaty najdete na stránce minerální vata.

Nezávazná poptávka

Výroba minerální izolační vaty

Existují dva způsoby, jak lze minerální vatu vyrobit. Písek a sklo se používá pro výrobu skelné minerální izolace. Pro výrobu kamenné vlny se používá čedič, diabas, struska a recklát z minerálních vláken – tyto suroviny se spojí s cementovým pojivem.

Kontaktujte nás pro nezávaznou poptávku

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Telefon (vyžadováno)

Obec (povinné)

Vaše zpráva