Foukaná izolace

zateplení půdyFoukaná izolace je dnes již velmi dobře zavedená technologie zateplování konstrukcí. Izolační materiál je pneumaticky, pomocí hadice a vzduchu, nanášen i do hůře přístupných míst stavby. Při samotné instalaci izolace tak není potřeba nanášet velké balíky izolačního materiálu do budovy, ale je třeba zajistit pouze servisní otvory pro průchod foukací hadice.

Nejlépe osvědčený izolační materiál, který lze nanášet foukáním, je minerální vata. Ta má celou řadu unikátních vlastností.

Foukané izolace se často používají jako oprava stávající izolace, která časem slehla a ztratila tak část své izolační schopnosti. Mezi konstrukcí a izolací vznikla mezera plná tepelných mostů, kterou lze nafoukáním izolace snadno vyplnit. Tím možnosti využití foukané vaty ale rozhodně nekončí. Lze ji využít i pro zavedení nové izolační vrstvy, která bude mít nepřekonatelné vlastnosti.

Zateplení foukanou izolací nachází své využití při zateplení stropních konstrukcí, plochých pultových střech, volných ploch na nepochozích či nevyužívaných půdách, dutých stěn panelových domů a dutých stropů.

Zateplit fasádu, okna nebo strop?

zateplení stropu a půdyJelikož teplo stoupá vzhůru, dosáhne se mnohem vyšších úspor na vytápění zateplením stropu (až do 40% úspor) než výměnou oken nebo zateplením fasády. Položení izolační vrstvy foukané vaty na strop lze tedy považovat za investici do bydlení s tou nejlepší návratností. Ta se pohybuje zpravidla od 3 do 10 let, podle způsobu a režimu vytápění, typu stavebních konstrukcí a typu domu.

Používáte půdu ke skladování? Nemusíte se bát, že položením foukané vaty o možnost skladování na půdě přijdete. Součástí dodávky izolační vaty může být i pochozí konsturkce z latí, trámů a OSB desek. Tato konstrukce může mít stejnou nosnost jako původní podlaha.
pochozí půda

Nízké náklady, vysoká efektivita foukané izolace

Kromě toho, že je izolace foukanou vatou nejefektivnější z pohledu snížení nákladů na vytápění, je zároveň nejlepší z pohledu pořizovacích nákladů. Její instalace je totiž poměrně nenáročná na stavební připravenost. Stačí několik servisních otvorů a odpadá složité řešení prostor kolem prostupů, oken a dveří.

Foukanou izolaci oceníte i v letním období, kdy chrání dům před přehříváním. V tomto případě je vhodné zateplit podlahu půdy.

Čistá práce za plného provozu budovy

foukana-izolace

Foukaná izolace je aplikovaná na místo pomocí dlouhé hadice, která foukanou izolaci dostane i na těžko dostupná místa. Minerální vata je před nafoukáním rozmělněna a proto se pravidelně rozprostře po celé ploše a vyplní všechny dutiny bez vzniku tepelných mostů.

Zateplování lze provést při plném provozu budovy během několika hodin bez zbytečného nepořádku a odpadu.

Podívejte se na další výhody foukané minerální vaty.

 

Typy staveb vhodné pro zateplení

Foukanou izolaci lze aplikovat v novostavbách i ve starších objektech.

zateplení rodinných domů

Rodinné domy

zateplení dřevostaveb

Dřevostavby

zateplení bungalovu

Bungalovy

bytový dům zateplení

Bytové domy

zateplení průmyslových budov a hal

Průmysl. objekty

obecní budovy izolace

Obecní objekty

zateplení chaty a zahradního domku

Chaty a chalupy

Konstrukce, které lze zateplit

  • Šikmé i ploché střechy
  • Dutiny a půdní prostory
  • Komíny a kouřovody
  • Prostory, kde hrozí riziko vzniku požáru

 

Jak má vypadat zateplená budova v zimě

V případě, že je objekt zaizolován správně, nemělo by z něj unikat žádné teplo. Příkladem může být jedna z našich realizací, kdy jsme foukanou vatou zateplovali půdu mateřské školy.

zateplená střecha bytového domu

Je vidět, že na střeše zůstává sníh, zatímco z okolních budov už opadal a roztál. To, že tam sníh zůstal znamená, že střechou neodešlo žádné teplo, ale zůstalo uvnitř.

Investice do zateplení se v tomto případě brzy zaplatí dosaženými úsporami.

Pan starosta si izolaci pochvaluje a už nám hlásil, že snižoval teplotu na termostatu.

Kontaktujte nás pro nezávaznou poptávku

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Telefon (vyžadováno)

Obec (povinné)

Vaše zpráva